Teklif ve bilgi almak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

 >>ONLİNE TEKLİF İÇİN TIKLAYINIZ<<

İzolasyon Direnci, Yalıtım Testleri Neden Önemlidir?

Bir tesiste elektrik enerjili bölümleri ile elektrik bağlantısı olmayan bölümlerin güvenlik amaçlı izole olması gerekmektedir. Yalıtımın doğru olması can ve mal güvenliği açısında önemlidir. Panolarda, Makinalarda, Elektrik Motorlarında, Trafolarda, Jeneratör ve Ups sistemlerinde, Kablolarda izolasyon yalıtım testleri yapılarak izolasyon yalıtım direnci ölçümleri yapılmalıdır.

İzolasyon direnci ölçümünde ( Yalıtım Testinde ) Bir sistemin elektrik kontağı ve izole edilmiş malzeme üzerinde DC gerilim uygulanmak suretiyle malzemenin geçirdiği akımın ölçülmesidir. Daha sonra ölçülen akım ve gerilim bilgileri ile ohm kanununa göre izolasyon direnç değeri ölçülmüş olur.

İzolasyon Direnci Ölçümleri Nerede uygulanabilir?

  • Elektrik Kablolarında
  • Elektrik motorlarında
  • Jeneratörler, UPS sistemlerinde
  • Trafolarda
  • Panolarda

İzolasyon direnci ölçümü elektrik tesisatının kontrollerinde önemli bir testtir. İzolasyon direncinin yüksek çıkması sistemin güvenilirliğini gösterir. izolasyon direnci düşük çıkan sistemlerin kontrol edilmeleri ve izolasyon seviyesinin artırılmasına yönelik tedbirler alınmasını önermekteyiz.

Arslan Proje Mühendislik olarak biz trafo merkezlerinde, elektrik motorları ve makinalarında, panolarda, jeneratör ve ups sistemlerinde izolasyon direnci ölçümü, yalıtım testleri yapıyoruz.

Detaylı Bilgi İçin Lütfen Bize Ulaşınız.

Melih ARSLAN : 0505 926 52 90 / melih@arslanproje.net

Teklif ve bilgi almak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

 >>ONLİNE TEKLİF İÇİN TIKLAYINIZ<<