Şebekeden Bağımsız ( Off-Grid ) Çatı Güneş Enerjisi Sistemleri Uygulamaları

Evinizin çatısına Güneş Enerjisi sistemi kurup, şebekeden bağımsız şekilde kendi ihtiyacınızı karşılamak için elektrik üretimi yapabilirsiniz. Güneş Panelleri ürettikleri enerjiyi şarj ünitesi ile aküleri şarj edip, inverter yardımı ile gereken AC gerilimi sağlayarak aydınlatma, elektrik ev aletleri ve makinelerinizi çalıştırabilirsiniz.

Benzer şekilde tarlanız da sulama amaçlı pompa motorları için gereken elektrik enerjisini, yine kurulacak şebekeden bağımsız bir Güneş Enerjisi sistemi ile sağlayabilirsiniz.Güneş Enerjisinden şarj olan akülerden sağlanacak enerji ile pompalarınız çalışacaktır.

Şebeke Elektriğine uzak noktalarda genelde bu sistemler tercih edilmektedir. Çünkü başka aboneler yok ise genelde Dağıtım şirketleri tarafından uzak noktaya hat çekilmesi tercih edilmemekte ve zorluk çıkartılmaktadır. Bu şebekeden bağımsız Güneş Enerji sistemleri ile kendi ihtiyacınızı kendiniz karşılayabilirsiniz. Üstelik herhangi bir dağıtım şirketine başvuru yapmak ve uzun süren izinler almaya hiç gerek yoktur. 

Son yıllarda Güneş Enerji Sisteminde kullanılan panellerin fiyatlarının düşmesiyle de oldukça avantajlı fiyatlara kurulumlar gerçekleşmekte ve 5-8 yıl gibi bir süre içerisinde kendisini amorti etmektedir.

Kurulacak sistemin büyüklüğünü tayin etmek için evde kullanılan makina ve techizatın güçlerinin bilgisine ve tarlada kullanılacak sulama pompa motorları güçlerine ve kullanım süreleri bilgisine ihtiyaç duyulmaktadır.

Günlük ihtiyaç duyulan toplam enerji için akü kapasite seçimi, inverter ve aküleri şarj edecek güneş panelleri tayin edilip, sistem kurulumu gerçekleşecektir.

Detaylı bilgi almak için lütfen ulaşınız, uygun olan bir sistemi dizayn edelim.

Melih ARSLAN : 0505 926 52 90